• Ogłowie hackamore tradycyjne z biotanu „Tyr” bezwędzidłowe

Hakamowe tradycyjne wykonane z innowacyjnego materiału Biothane.

Rozmiar produktu
Kolor
Akcesoria
Wodze
295.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-14 dni
Cena przesyłki 0
Darmowa dostawa 0

Zamówienie telefoniczne: 668130204

Zostaw telefon

Ogłowie bezwędzidłowe „Tyr”, w całości wykonane z nowoczesnej taśmy Biothane Beta Standard, o szerokości 19 mm. Szerokie paski stabilnie dolegają do głowy konia i równomiernie rozkładają nacisk. Podkładki z pianki PVC zwiększają powierzchnię dolegania i znacząco wpływają na komfort konia w trakcie użytkowania. Wolny pasek nosowy umożliwia jego pracę między okuciami bocznymi, mając działanie lekko zaciskowe. Okucia wykonane z odlewanego mosiądzu, o właściwościach bakteriobójczych.

Ogłowie posiada dwie podstawowe funkcje – typ side pull (wpięcie wodzy w koła nachrapnika) oraz typ hackamore tradycyjne (wpięcie wodzy w okucia pod brodą konia tak, jak ma to miejsce w halterach). Może zostać rozszerzone o dwie dodatkowe funkcje – ogłowie wędzidłowe (poprzez wpięcie pasków wędzidłowych w okucia pasków policzkowych) oraz ogłowie bezwędzidłowe typu krzyżowego (wpięcie krzyżowe linek pod brodą konia i do okuć pasków policzkowych). Ponadto ogłowie może zostać użyte do pracy z ziemi – lonżowania biernego, czynnego oraz na długich wodzach, a także do jazdy na dwóch parach wodzy.

Łatwy w czyszczeniu, nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji i drogiej konserwacji. Taśma Biothane cechuje się ponad czterokrotnie większą odpornością na zrywanie, niż skóra naturalna. Uelastycznia się pod wpływem ciepła ciała konia i nie twardnieje w niskich temperaturach. Łatwość czyszczenia oraz właściwości bakteriostatyczne zapewniają bezpieczeństwo pod względem przenoszenia mikroorganizmów w przypadku użytkowania na więcej niż jednym koniu. Taśma jest wodoodporna, nie gnije, nie pleśnieje, jest odporna na działanie soli i słońca.

Produkt polski, w całości wykonany w naszym kraju i w oparciu o standardy rymarskie. Pozbawiony szybko zużywających się rzepów i gum oraz wad konstrukcyjnych. Nie zawiera materiałów pochodzenia zwierzęcego.

Zakresy regulacji wg. rozmiarów:

Obwód głowy:

Pony: 68 – 85 cm;
Cob: 78 – 95 cm;
Full: 88 – 105 cm;
Xfull: 98 – 115 cm;

Obwód nosa:

Pony: 45 – 55 cm;
Cob: 50 – 60 cm;
Full: 55 – 65 cm;
Xfull: 60 – 70 cm;

Obwód podgardla:

Pony: 25 – 33 cm;
Cob: 30 – 38 cm;
Full: 35 – 43 cm;
Xfull: 40 – 48 cm;

W ofercie dostępne są produkty o niestandardowych wymiarach i wykończeniach. Aby zamówić produkt o niestandardowych cechach, prosimy o kontakt z obsługą sklepu.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Strona w budowie - zapraszamy już wkrótce!